Manowce w strefie NGO na Open’erze

  • by

Jak co roku, na festiwalu Open’er oprócz dziesiątek koncertów i imprez towarzyszących, swoje podwoje otworzy strefa NGO. Wystawiać się w niej będą największe polskie i światowe organizacje pozarządowe, a także te mniejsze, ale nie mniej zaangażowane.
Fundacja Manowce Kultury stworzy na Open’erze przestrzeń przyjazną wszystkim tym, którym nie jest obojętna szeroko pojęta kultura i sztuka. Będzie można podyskutować, będzie można poczytać, będzie można wreszcie pograć – na stoisku Fundacji Manowce Kultury każdego festiwalowego popołudnia czeka na odwiedzających nowa aktywność oraz… niespodziewany gość.

Fundacja Manowce Kultury zaprosi festiwalowiczów do gry w wielkoformatowe scrabble oraz tworzenia recyklingowego kolażu. Przez cały czas trwania imprezy będzie można dowiedzieć się co to takiego „zin” oraz samemu takie wydawnictwo stworzyć. Na stoisku znajdzie się również miejsce dla sentymentalistów oraz dla tych, którzy zapomnieli już, że z nad morza wysyłało się kiedyś pocztówki a nie smsy. Fundacja, chcąc przywrócić stare dobre zwyczaje, zaproponuje więc festiwalowiczom wybór kartek pocztowych z pozytywnym przesłaniem.

Oprócz oprowadzania po manowcach kultury zwykłych śmiertelników, fundacja postara się „wyprowadzić w pole” również artystów. W ramach akcji ART_Konfesjonał strefę NGO odwiedzą, i w zaimprowizowanym konfesjonale zasiądą, między innymi Artur Rojek, Pablopavo i Kaseciarz. Kto wystąpi w roli spowiednika? Tu pole do popisu Fundacja odda publiczności – artyści zwierzą się ze swoich grzeszków, pod warunkiem, że goście będą na tyle odważni, aby niewygodne pytania zadawać twarzą w twarz, z odległości nie większej niż ta dzieląca kapłana i grzesznika w konfesjonale.

Manowce Festiwalu Open’er można odwiedzać od 2 do 5 lipca. Zapraszamy do fotorelacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *