Olsztyn Green Festiwal

  • by

Zostałyśmy zaproszone na Olsztyn Green Festiwal, który odbył się po raz pierwszy w dniach 6-7 września. Animowałyśmy uczestników w Strefie Twórczego Recyklingu.

Przygotowałyśmy dwie aktywności:

SCRABBLE – SZYJEMY SŁOWA  alternatywna wersja znanej i popularnej gry. Wyrazy powstaną z kawałków materiałów. Wszystkie chętne osoby będą mogły przyszyć swoje słowo kawałkiem kolorowej włóczki i za pomocą wielkiej (niegroźnej) igły. Styl szycia dowolny, dopuszczamy również różne wiązania, supły i kokardki. Twórczy freestyle.

WODNE MANOWCE  interaktywna instalacja recyklingowa. Co kryje się na manowcach podwodnego świata? Co można spotkać na dnie jeziora? Z czego można zbudować podobne cuda na suchym lądzie? Instalacja będzie miała formę przestrzennego kolażu. Będzie można szyć, malować, kleić, wycinać wszystko w temacie podwodnego świata, jego granic i peryferii. To co będzie nam potrzebne to twórczy impuls, wyobraźnia i pokaźna sterta recyklingowych materiałów. Do udziału w akcji będą zaproszeni wszyscy, którym przyjdzie na to ochota. Efektem końcowym będzie powstanie obrazu 3D, który będzie można dotknąć, wprawić w ruch a potem oglądać na stronach magazynu PROwincja.