II Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży z Francji, Niemiec i Polski
Tematem kolejnej edycji projektu jest solidarność – zarówno ta związana z historyczną organizacją broniącą praw pracowniczych jak i międzyludzka solidarność, budująca wspólnotę działania. Punktem wyjścia do rozmowy o niej będzie 50. rocznica wydarzeń Grudnia ‘70, czyli fali strajków na Północy Polski. Demonstracje odbywające się wtedy między innymi w Szczecinie, zapoczątkowały stopniowy rozpad autorytarnego reżimu. Refleksje w kontekście wydarzeń historycznych staną się pretekstem do rozmowy o współczesności, w tym przede wszystkim o prawach człowieka i obywatela/obywatelki, a także posłużą do dyskusji o dzisiejszych odcieniach solidarności.
Teoretyczna część projektu będzie inspiracją dla artystycznych działań podejmowanych później w ramach warsztatów street artowych i muzycznych.
Warsztaty z duetem street art MOTS
Wraz z portugalsko-polskim duetem street artowym MOTS młodzież będzie mogła poznać tajniki powstawania murali i stworzyć własny projekt, który wykona wspólnie na udostępnionej na cele projektu ścianie.
fot. MOTS fot. MOTS fot. MOTS fot. MOTS fot. MOTS fot. MOTS
Warsztaty muzyczne
Podczas warsztatów muzycznych pod okiem profesjonalnych twórców powstaną teksty, beaty i melodie, nawiązujące do tematu spotkania. Wszystkie utwory zostaną zaprezentowane na uroczystym finale projektu.
Program
W ramach spotkania przygotowaliśmy również spacer po Szczecinie, połączony ze zwiedzaniem miejsc pamięci z okresu PRL, jak również wycieczką ukazującą liczne murale, wpisane w przestrzeń miasta.
Projekt zapewnia bogaty program, zakwaterowanie i wyżywienie, dojazdy, profesjonalny team prowadzący warsztaty, wycieczki, codzienne animacje językowe i mnóstwo dobrej zabawy.
Organizacje partnerskie projektu to: ZuKunst e.V (Berlin, Niemcy) i Heinrich von Stephan Schule Moabit/Berlin, CLC – Centre Loisirs et Culture (Eybens, Francja), Fundacja Manowce Kultury ( Polska) i Szkoła Podstawowa w Widuchowej
Spotkanie młodzieży zostało częściowo dofinansowane przez Fundusz Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Wciąż jednak można wesprzeć nasze działania i wrzucić cegiełkę pod budowę naszego muralu.
Dorzuć się do MURALU!
Imiona wszystkich naszych darczyńców staną się widocznym elementem powstałego muralu, zostaną również umieszczone w oficjalnych podziękowaniach udostępnionych mediom z Polski, Francji i Niemec. Podczas oficjalnego zakończenia projektu zostaną publicznie odczytane
KONTO NA KTÓRE WYSYŁAĆ MOŻNA DAROWIZNY:
BZ WBK 89 1090 2053 0000 0001 2363 9565
Fundacja Manowce Kultury
ul. Rolnicza 5B, 46-070 Komprachcice
więcej informacji:
sabina.drag@gmail.com